کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید

نی نی بان: حیواناتی که در باغ وحش‌ها نگه داری می‌شوند، سالانه هزاران هزار بازدید کننده را به خود جذب می‌کنند.  برای محاسبه بزرگ‌ترین باغ وحش جهان راههای زیادی وجود دارد اما بهترین راه بررسی گونه‌های مختلف جانوران و مساحت باغ وحش است. با در نظر گرفتن این دو مورد ما 10 تا از بزرگ‌ترین باغ وحش‌های جهان را برایتان آورده‌ایم.

 

باغ وحش سن دیگو- 100 هکتار، 650 گونه حیوانی

 

باغ وحش سن دیگو که در پارک بلبوا سنت دیگو، کالیفرنیا واقع شده است بیش از 3700 حیوان و بیش از 650 گونه را در خود جای داده است. این باغ وحش برای نمایش آزاد و بدون قفس حیوانات‌اش شهرت یافته. این مکان همچنین یکی از جذاب‌ترین باغ وحش‌ها برای حفاظت و نگهداری از گونه‌‌های مختلف حیوانی و نهایتا رها کردن آنها در زیستگاه بومی‌شان است.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 1

 

باغ وحش لندن- 36 هکتار، 755 گونه حیوانی

 

باغ وحش لندن یکی از قدیمی‌ترین باغ وحش‌های علمی جهان است که در سال 1828 به هدف مطالعات علمی افتتاح شد. بازدید از این مکان در سال 1847 برای عوم آزاد شد و اکنون 755 گونه حیوانی در آنجا زندگی می‌کنند. از این باغ وحش گاهی به عنوان پادشاه باغ وحش‌ها نام برده می‌شود زیرا شامل بیش از 16000 حیوان است.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 2

 

باغ وحش برونکس- 265 هکتار، 650 نوع حیوانی

 

این باغ وحش در برونکس نیویورک واقع شده است که یکی از قدیمی‌ترین باغ وحش‌ها است. 4000 حیوان و حدود 650 گونه مختلف در آنجا به نمایش گذاشته شده‌اند. مساحت 265 هکتاری آن، این باغ وحش را به یکی از بزرگ‌ترین مکان‌ها تبدیل کرده است.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 3

 

باغ ملی جانورشناسی آفریقای جنوبی- 210 هکتار، 705 گونه حیوانی

 

این باغ وحش با مساحت 210 هکتاری در پرتوریا، جنوب آفریقا واقع شده است. این مکان به دو قسمت تقسیم شده، بخشی که زمین آن صاف و هموار و بخش دیگر که روی سرازیری یک تپه واقع شده است. این دو بخش توسط رودخانه آپیز از هم جدا می‌شوند. 705 گونه حیوانی و 9000 حیوان در این باغ وحش زندگی می‌کنند.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 4

 

باغ وحش مسکو- 53 هکتار، 927 گونه حیوانی

 

این باغ وحش که در سال 1864 در مسکو افتاح شده یکی از قدیمی‌ترین باغ وحش‌های اروپا است. حدود 927 گونه حیوانی و 6000 حیوان در این مکان با مساحت 53 هکتار زندگی می‌کنند. این باغ وحش در سال 1990 بازسازی شد و با ساخت یک پل، دو بخش آن که توسط خیابانی از هم جدا شده بودند، به هم متصل شدند. جدیدترین بخش آن آکواریوم دریای، خانه پرندگان، شیر دریایی و جذابیت‌هایی برای کودکان است.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 5

 

باغ وحش و آکواریوم هنری دورلی- 130 هکتار، 962 گونه حیوانی

 

باغ وحش و آکواریوم هنری دورلی در اوماها، نبراسکا واقع شده است. این باغ وحش در ابتدا تنها یک پارک آبی بود که در سال 1864 افتتاح شد و حال با مساحت بیش از 130 هکتار گسترش یافته واست. 962 گونه مختلف حیوانی در آن وجود دارد، بزرگ‌ترین گربه‌های شمال آمریکا را نیز می‌توان در آنجا مشاهده کرد. این مکان هر ساله میلیون‌ها بازدید کننده را به خود جذب می‌کند.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 6

 

باغ وحش پکن- 210 هکتار، 950 گونه حیوانی

 

این باغ وحش در سال 1906، در اواخر سلسله چینگ تاسیس و در حال حاضر به یکی از بزرگترین مجموعه‌های حیوانی تبدیل شده است. این مکان که 210 هکتار و 950 گونه حیوانی دارد، به دلیل وجود حیوانات نادر چین در آن شهرت بافته است. این مجموعه شامل پاندا بزرگ، ببر جنوب چین، تمساح چینی و سمندر عظیم الجثه است. هر ساله بیش از 6 میلیون بازدید کننده از این مکان دیدن می‌کنند. در حال حاضر باغ وحش پکن در میان بزرگ‌ترین باغ وحش‌های موجود است.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 7

 

باغ وحش تورنتو- 710 هکتار، 491 گونه حیوانی

 

این باغ وحش در تورنتو کانادا واقع و در سال 1974 افتتاح شده است. این مکان با وجود 710 هکتار مساحت و 491 گونه حیوانی یکی از بزرگ‌ترین باغ وحش‌های جهان است و به 7 قسمت مختلف تقسیم می‌شود و حیوانات مختلف را از مناطق مختلف جهان نشان می‌دهد. در حال حاضر در این باغ وحش 5000 حیوان زندگی می‌کند که برای تمام سنین جذاب خواهد بود.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 8

 

یاغ وحش و آکواریوم کلمبوس- 580 هکتار، 793 گونه حیوانی

 

این باغ وحش در پاول، اوهایو واقع و از جهات مختلف اولین باغ وحش آمریکا شناخته شده است. در حال حاضر 793 گونه مختلف و بیش از 9000 حیوان در این مکان زندگی می‌کنند. این مکان هر ساله 2 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می‌کند.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 9

 

باغ جانورشناسی برلین- 84 هکتار، 1500 گونه حیوانی

 

باغ جانورشناسی برلین در سال 1844 افتتاح شد و قدیمی‌ترین باغ وحش آلمان است. 1500 گونه و 19500 حیوان در آنجا زندگی می‌کنند. این مکان جامع‌ترین مجموعه از گونه‌های حیوانی جهان را دارد و به عنوان پر بازدید کننده ترین باغ وحش اروپا و مشهورترین باغ وحش جهان شناخته شده است. بیش از 3 میلیون بازدید کننده هر ساله به این مکان می‌آیند و جذاب‌ترین بخش آن غذا دادن بازدید کننده ها به حیوانات است.

 

کودکتان را به بزرگترین باغ وحش‌های جهان ببرید - تصویر 10

حیوان
باغ وحش
بزرگ ترین
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه