به گزارش خراسان، پس از اعلام کشف اجساد سوخته یک مادر و فرزند ۴ساله اش در ماجرای آتش سوزی که در تاریخ هجدهم فروردین رخ داد بلافاصله گروهی از قضات با تجربه دادسرا (دادستان، معاون دادستان و بازپرس ویژه قتل عمد) عازم محل وقوع حادثه شدند وبه تحقیق در این باره پرداختند. بررسی های آنان نشان می داد که حریق عمدی بوده است و مادر و فرزندش به قتل رسیده اند اما بنا به دلایلی مانند از بین رفتن برخی از آثار جرم در صحنه حادثه، اجساد قربانیان برای تعیین علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی منتقل شدند. از سوی دیگر نی ...

به گزارش خراسان، پس از اعلام کشف اجساد سوخته یک مادر و فرزند ۴ساله اش در ماجرای آتش سوزی که در تاریخ هجدهم فروردین رخ داد بلافاصله گروهی از قضات با تجربه دادسرا (دادستان، معاون دادستان و بازپرس ویژه قتل عمد) عازم محل وقوع حادثه شدند وبه تحقیق در این باره پرداختند.

بررسی های آنان نشان می داد که حریق عمدی بوده است و مادر و فرزندش به قتل رسیده اند اما بنا به دلایلی مانند از بین رفتن برخی از آثار جرم در صحنه حادثه، اجساد قربانیان برای تعیین علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی منتقل شدند.

از سوی دیگر نیز با دستورات صریح قاضی اسماعیل رحمانی (دادستان قوچانی) تحقیقات گسترده ای درباره شناسایی عامل یا عاملان این جنایت توسط کارآگاهان آغاز شد تا این که پزشکی قانونی، علت مرگ مادر و پسرش را «خفگی» تشخیص داد.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب قوچان در این باره به خراسان گفت: بررسی ها در منزلی که حادثه رخ داده بود (منزل مقتول) نشان داد که قسمتی از شیلنگ بخاری و آبگرمکن بریده شده است اما این آتش سوزی در پی انتشار گاز رخ نداده بود چرا که تنها بخشی از لوازم این منزل و اجساد در آتش سوخته بودند بنابراین کارشناسان آتش نشانی و پزشک قانونی نیز به محل وقوع جنایت دعوت شدند و آنان کانون ایجاد حریق را در ۲ نقطه از منزل با استفاده از مواد قابل اشتعال تشخیص دادند.

قاضی اسماعیل رحمانی افزود: این درحالی بود که دستان مقتول (زن ۲۷ساله) با نخ بنایی و از قسمت جلو بسته شده بود اما هیچ گونه آثار دفاعی و یا مقاومت روی پیکر مقتول دیده نمی شد بنابراین احتمال ضعیفی وجود داشت که مقتول بنا به شرایط روحی خاص فرزندش را با طناب خفه کرده باشد و پس از آتش زدن منزل، دستان خود را بسته و به خاطر ناراحتی شدید روانی خود را نیز به آتش کشیده باشد.

این مقام قضایی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، گروه ویژه قضایی با در نظرگرفتن همه احتمالات قوی و ضعیف، تحقیقات خود را درباره سوابق نزدیکان و افراد مرتبط با مقتول ادامه دادند: تا این که پزشکی قانونی علت مرگ هر دو نفر را خفگی اعلام کرد و بدین ترتیب، تحقیقات با توجه به چگونگی وقوع جنایت، روی اطرافیان مقتول متمرکز شد. قاضی رحمانی تصریح کرد: پس از چند روز بررسی های غیرمحسوس درباره نزدیکان و افراد مرتبط با مقتول، تنها ۲نفر از آن ها در مظان اتهام قرار گرفتند که یکی از آن ها دارای ۱۰فقره سابقه کیفری بود و دیگری درباره آخرین زمان حضورش در منزل مقتول دچار تناقض گویی شده بود چرا که تحقیقات غیرمحسوس کارآگاهان پلیس آگاهی که با نظارت بازپرس ویژه قتل عمل انجام شد بیانگر آن بود که این فرد ۲۸ساله که شوهر خواهر مقتول بود روز وقوع حادثه در محل کارش حاضر نشده بود بنابراین، طی دستوری که صادر شد این فرد چهارشنبه گذشته دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

دادستان قوچان خاطرنشان کرد: اگرچه متهم در ابتدا همه چیز را انکار می کرد اما خراشیدگی های روی دست وی و همچنین اظهارات متناقض او حکایت از ماجرایی دیگر داشت بنابراین، متهم مورد بازجویی های فنی قرارگرفت و در نهایت به ارتکاب این جنایت هولناک اعتراف کرد.

قاضی اسماعیل رحمانی گفت: متهم در اعترافات خود مدعی شد: من چند روزی در خانه باجناقم مشغول کار بنایی بودم تا این که شنیدم خواهر همسرم (مقتول) پشت سر من به زنم گفته بود که من دیگر تفننی موادمخدر مصرف نمی کنم و معتاد شده ام. تحمل این حرف خیلی برایم گران بود بنابراین صبح روز حادثه به بهانه بردن وسایل بنایی به منزل آن ها رفتم، باجناقم صبح سرکار رفته بود و خواهر زنم به همراه پسر ۴ساله اش در منزل بود. ابتدا از او خواستم تا مقداری موادمخدر بیاورد که در آشپزخانه باهم آن را استعمال کردیم.

پس از آن کودک را به بیرون از منزل فرستادم تا نخ های بنایی ام را از حیاط بیاورد. وقتی کودک آن را آورد و خودش در بیرون مشغول بازی شد به خواهر همسرم گفتم باید مقداری از این نخ ها را به شکل کلاف گرد دربیاورم و از او خواستم تا دستانش را در جلو نگه دارد و من نخ ها را دور دستش بپیچم.

وقتی دستان او را بستم گفتم تو چرا این حرف ها را پشت سرم زده ای! در همین هنگام نیز گلویش را فشار دادم تا خفه شد اما چون فرزندش مرا می شناخت ترسیدم که ماجرا را بازگو کند بنابراین او را نیز خفه کردم و سپس مقداری تینر که برای نقاشی ساختمان آورده بودند روی لحاف ها ریختم و آتش زدم ولی برای آن که اثری از خود به جا نگذارم و مرگ آن ها را در پی آتش سوزی جلوه بدهم بخشی از شیلنگ ها را با چاقوی میوه خوری بریدم و شیر گاز را از کنتور به اندازه خیلی کمی باز کردم تا برای خودم اتفاقی نیفتد.

پس از آن نیز فرار کردم و چاقو را هم داخل شمشادهای بولوار انداختم.دادستان عمومی و انقلاب قوچان یادآور شد: پس از اعترافات صریح متهم به قتل، وی صبح روز پنج شنبه گذشته در حضور مقامات قضایی و کارآگاهان پلیس آگاهی به بازسازی صحنه جنایت پرداخت و در محل ارتکاب جرم نیز اظهارات خود را تکرار کرد.

قاضی اسماعیل رحمانی ادامه داد: با اعترافات متهم، کارآگاهان، چاقوی مورد ادعای وی را نیز کشف و ضمیمه پرونده کردند و او با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد تا تحقیقات بیشتری در این باره انجام شود.

سابقه خبر

در تاریخ هجدهم فروردین، به دنبال کشف اجساد سوخته زن ۲۷ساله و پسر ۴ساله اش در یک منزل مسکونی واقع در قوچان، تحقیقات مقامات قضایی و کارآگاهان پلیس آگاهی، با نظارت مستقیم دادستان قوچان آغاز شد. با توجه به اهمیت ماجرا، گروهی از کارآگاهان ورزیده، اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز به دستور سرهنگ حسین بیدمشکی (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) عازم قوچان شدند تا این پرونده را با راهنمایی های مقامات قضایی پیگیری کنند.با تلاش کارآگاهان و دستورات صریح قضایی، روز چهارشنبه گذشته شوهر خواهر مقتول در مظان اتهام قرار گرفت و پس از دستگیری به ارتکاب این جنایت اعتراف کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه