۲۳۳ میلیون زن بدون وسایل ضدبارداری. جام خانواده؛ مطالعات اخیر نشان می‌دهد با وجودی که نرخ استفاده از وسائل پیشگیری از بارداری در میان زنان جهان افزایش یافته اما هنوز نیز بسیاری از زنان در مقابل بکارگیری از این وسائل از خود مقاومت نشان می‌دهند. به گزارش ایسنا،‌ متخصصان در این مطالعه که در ۱۹۴ کشور جهان انجام شد آمار زنان متاهلی را که از وسایل پیشگیری از بارداری استفاده می کردند و نیز زنانی را که در مقابل استفاده از این وسایل، مقاومت داشتند بین سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ میلادی بررسی کرده‌اند. این مط ...

۲۳۳ میلیون زن بدون وسایل ضدبارداری

 

BARDARYWwW.Kamyab.IR]

جام خانواده؛ مطالعات اخیر نشان می‌دهد با وجودی که نرخ استفاده از وسائل پیشگیری از بارداری در میان زنان جهان افزایش یافته اما هنوز نیز بسیاری از زنان در مقابل بکارگیری از این وسائل از خود مقاومت نشان می‌دهند.

به گزارش ایسنا،‌ متخصصان در این مطالعه که در ۱۹۴ کشور جهان انجام شد آمار زنان متاهلی را که از وسایل پیشگیری از بارداری استفاده می کردند و نیز زنانی را که در مقابل استفاده از این وسایل، مقاومت داشتند بین سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ میلادی بررسی کرده‌اند.

این مطالعات نشان می‌دهد هنوز شمار قابل توجهی از زنان متاهل با وجود اینکه قصد جلوگیری یا به تاخیر انداختن حاملگی را دارند با این حال از هیچ یک از شیوه‌های جلوگیری از بارداری به منظور تنظیم خانواده استفاده نمی‌کنند.

این گزارش حاکیست، استفاده جهانی از وسایل جلوگیری از بارداری بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ میلادی، افزایش ۵۵ الی ۶۳ درصدی داشته و همچنین تعداد زنانی که در مقابل استفاده از این وسایل مقاومت داشته اند از ۱۵ درصد به ۱۲ درصد کاهش یافته اما با این وجود متخصصان پیش بینی می‌کنند تا سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۲۳۳ میلیون زن به رغم نیاز جامعه به شیوه رضایت بخش از وسایل جلوگیری از بارداری استفاده نخواهند کرد.

بنا به گزارش لایوساینس، آن بیدلکام،‌ متخصص باروری و تنظیم خانواده در اداره اقتصادی و امور اجتماعی سازمان ملل متحد گفت: تغییرات در طول این دوره زمانی نشان می‌دهد به دلیل رشد استفاده زنان از وسایل پیشگیری از حاملگی و کاهش تعداد زنانی که در مقابل این مسئله مقاومت دارند در مسیر مناسبی هستیم اما با این وجود در برخی از نقاط جهان هنوز زنانی هستند که نسبت به استفاده بهتر و موثر از این وسایل بی توجهی می کنند.

همچنین موج بزرگ استفاده از این وسایل بین سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ میلادی در جنوب آسیا و نیز در شرق، شمال و جنوب آفریقا مشاهده شد. روش‌های پیشگیری از حاملگی همچنین در کشورهای توسعه یافته بسیار م��سوم بود تا اینکه رفته رفته در غرب اروپا، استرالیا و نیوزلند کاهش پیدا کرد.

نواحی دیگر جهان نیز درصد کمی در استفاده از وسایل جلوگیری از حاملگی را نشان می‌دهد. در نواحی مرکزی و غربی آفریقا از هر پنج زن متاهل تنها یک نفر از وسایل پیشگیری از حاملگی یا سایر شیوه‌های جلوگیری تا سال ۲۰۱۰ میلادی استفاده کرده‌اند.

بیدلکام می‌گوید: مطالعات حاکی از تناقض‌های فراوان در استفاده از وسایل پیشگیری از حاملگی در نواحی مختلف آفریقا است. بدین معنی که در نواحی غربی و مرکزی آفریقا میزان استفاده از این وسایل در سال ۱۹۹۰ میلادی مشابه است اما در سال ۲۰۱۰ میلادی میزان استفاه از این وسایل در غرب آفریقا دو برابر افزایش یافته است.

بیشترین افزایش در شیوه‌های جلوگیری از حاملگی منتهی به استفاده از شیوه‌های نوینی همچون استفاده از روش‌های هورمونی در مقابل استفاده از شیوه‌های سنتی متداول می‌شود. در سال ۲۰۱۰ میلادی در سراسر جهان از هر ۱۰ زن ۹ نفر از شیوه‌های نوین جلوگیری از حاملگی استفاده کرده‌اند.

در راستای گسترش استفاده از وسایل پیشگیری از حاملگی،‌ مقاومت در استفاده از این وسایل نیز با هدف سیاست های کنترل جمعیتی کاهش یافته است. با این حال در سال ۲۰۱۰ میلادی همچنان ۱۴۶ میلیون زن متاهل در مقابل استفاده از وسایل پیشگیری از حاملگی ابراز بی نیازی می‌کنند. کماکان ۲۲۱ میلیون زن از شیوه‌های سنتی متداول جلوگیری از حاملگی استفاده می‌کنند. همچنین بیش از ۲۰ درصد از زنان در غرب،‌ مرکز و شرق آفریقا برنامه‌ای برای کنترل جمعیت در سال ۲۰۱۰ میلادی نداشته‌اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه