neverland
30 بهمن 1401 - 08:21

خمز: راهی که در تراکتور می روم درست است/ احتمال دارد هر بازی تغییر تاکتیک دهم

سرمربی تیم تراکتور گفت: ممکن است نتیجه‌ای بگیریم که هیچ کس انتظارش را نداشته باشد اما معتقدم راهی که می‌رویم درست است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، پاکو خمز در مورد شرایط فوتبال ایران اظهار داشت: لیگ انگلیس به‌خاطر سرمایه‌گذاری به بهترین لیگ تبدیل شده است. این بهتر شدن و پیشرفت فقط با تغییر ذهنیت ایجاد نمی‌شود بلکه سرمایه‌گذاری نیز خیلی مهم است. مادامی که سرمایه‌گذاری انجام نشود پیشرفت خاصی حاصل نخواهد شد. تیم‌های بزرگ اروپایی با سرمایه‌گذاری نه تنها بهترین بازیکنان را جذب می‌کنند بلکه تجهیزات، تاسیسات و زمین‌های مناسبی نیز دارند و از همه نظر بهترین هستند. هر وقت این سرمایه‌گذاری در فوتبال ایران شکل بگیرد، با تزریق ایده از فوتبال اروپا می‌توانیم پیشرفت را به صورت تدریجی ببینیم و فاصله بین فوتبال ایران با سطح اول فوتبال دنیا را کاهش دهیم.

وی افزود: ما روز به روز برای بهتر شدن تلاش می‌کنیم و به این کارمان ادامه خواهیم داد. از زمانی که من آمده‌ام باشگاه تراکتور تلاش زیادی انجام داده تا با افکارم هماهنگ شود. همه ما سعی می‌کنیم عادت‌ها را کنار گذاشته و هماهنگ شویم تا به هدف‌مان برسیم. درست است که نتایج خوبی گرفتیم و این به ما کمک می‌کند، ولی مهمتر از نتیجه نوع بازی تیم است که برای من ارزش دارد. نتیجه در بسیاری از مواقع به خیلی چیزها بستگی دارد اما اگر باشگاه به آینده فکر می‌کند شاید شیوه بازی‌ای که انجام می‌دهیم از نتیجه حائز اهمیت‌تر باشد. ممکن است نتیجه‌ای بگیریم که هیچ کس انتظارش را نداشته باشد اما معتقدم راهی که می‌رویم درست است و در آینده نتایج خیلی بهتری کسب خواهیم کرد. البته نتیجه نیز مهم است و در این راه به ما کمک خواهد کرد.

امکان دارد هر بازی سیستم تیم را تغییر بدهم

سرمربی تیم تراکتور در مورد تاکتیک تیمش عنوان کرد: بازی با سه مدافع با بازی با پنج مدافع فرق می‌کند. سیستمی که تراکتور قبل از من بازی می‌کرد سه دفاع مرکزی و دو دفاع کناری داشت که خط دفاعی پنج نفره را تشکیل می‌داد. ولی ما از دو وینگر در کنار سه مدافع استفاده می‌کنیم. ما به خاطر مصدومیت حسینی و قادری مجبور شدیم با سه دفاع بازی کنیم که خوب پیش رفته و با این روش بهتر دفاع کردیم. نمی‌گویم که از این به بعد حتما با این سیستم بازی خواهیم کرد چون امکان دارد که در هر بازی سیستم خود را تغییر بدهیم، اما خیلی خوب است که تیم با آرایش‌های مختلف بازی می‌کند و این تنوع تاکتیکی باعث می‌شود که ما نسبت به حریفان برتری داشته باشیم و رقیب را سورپرایز کنیم. این به ما کمک خواهد کرد.

تراکتور باید سرمایه گذاری کند تا پیشرفت داشته باشد

وی در مورد هدف‌گذاری‌اش برای آینده تراکتور گفت:به نظرم باید روز به روز پیش برویم چون اگر اینگونه تلاش کنیم خیلی راحت‌تر پیشرفت خواهیم کرد تا اینکه منتظر زمان طولانی باشیم. به عقیده من اگر باشگاه تراکتور می‌خواهد در بین تیم‌های مدعی و بزرگ لیگ باشد، اولین چیزی که بدان نیاز دارد، سرمایه‌گذاری است. برای اینکه بتوانید بازیکنان باکیفیتی را جذب کنید باید مبلغ آن را پرداخت کنید تا تیم خوبی تشکیل بدهید که بتواند رقابت کند. این سرمایه‌گذاری خیلی مهم است. ما تیم خوبی داریم و شاید با یک تغییر کوچک بتوان خیلی پیشرفت کرد و چند پله بالاتر رفت که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد. بازهم تکرار می‌کنم که اگر روی پیشرفت متمرکز شویم خیلی بهتر از این است که از الان فکر کنیم که در ۳ یا ۶ ماه آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. ما از آینده خبر نداریم و باید روز به روز و هفته به هفته کار کنیم و بار دیگر تأکید می‌کنم برای اینکه تراکتور در بالای جدول قرار بگیرد باید سرمایه‌گذاری کند.

تجربه خمز از زندگی در تبریز

سرمربی تیم تراکتور ابراز داشت: چیزی که از مردم و طرفداران باشگاه گرفتم، محبتی است که به ما داده‌اند. آنان با اینکه ما را نمی‌شناسند ولی خیلی به ما محبت می‌کنند. این نشان می‌دهد که فوتبال برای مردم و در زندگی‌شان خیلی اهمیت دارد. این نقطه اشتراکی است که بین مردم دو کشور ایران و اسپانیا وجود دارد. وقتی که دور از خانواده و دوستان‌تان در کشور دیگری هستید، محبتی که از طرف مردم می‌گیرید خیلی کمک می‌کند و بسیار مهم است. من واقعا از بابت همه لطف و محبتی که مردم و هواداران نسبت به ما دارند، تشکر می‌کنم.

درگذشت پدر تلخ ترین خاطره سرمربی تراکتور

سرمربی تیم تراکتور در مورد تلخ ترین و شیرین ترین خاطره  خود گفت: خوشبختانه اتفاقات خوب در زندگی من زیاد بوده و زندگی رفتار خوبی با من داشته است. با این حال، اگر بخواهم مهمترین و بهترین اتفاق زندگی‌ام را بگویم به دنیا آمدن دخترانم است و فکر می‌کنم که برای همسرم نیز همینطور می‌باشد؛ این اتفاق برای من خیلی خوشحال کننده بود. این درحالی است که درگذشت پدرم بدترین اتفاق بود، بخصوص اینکه زمانی که ایشان فوت کردند من در لاس پالماس حضور داشتم و ایشان در کوردوبا و نتوانستم در لحظات آخر کنارش باشم. این حس همیشه با من است. ما برای بازی با والنسیا آماده می‌شدیم و نتوانستم بروم. اینکه از پدرم دور بودم شرایط سختی بود.

انتهای پیام/60017

منبع: فارس
شناسه خبر: 1043837