neverland
29 بهمن 1401 - 16:16

جان کری: پوتین درباره جنگ اوکراین دچار اشتباه محاسباتی شد

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور اقلیمی می گوید این کشور در تلاش است تا چین را به مباحث اقلیمی بین المللی وارد کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، نماینده ویژه آمریکا در امور اقلیمی به اظهارنظر درباره موضوع جنگ میان اوکراین و روسیه پرداخت.

«جان کری» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور اقلیمی امروز شنبه در اظهاراتی اعلام کرد که واشنگتن بر روی یک ارزیابی جهانی در خصوص ادامه تلاش ها در زمینه آب و هوایی کار خواهد کرد.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور اقلیمی در ادامه تاکید کرد که تلاش آمریکا بر این است که چین را به این مباحث وارد کند و با بسیاری از کشورهای دیگر در این زمینه دیدار خواهد داشت.

کری در ادامه افزود که کشورها باید وارد مرحله نوینی در خصوص انرژی پاک شوند. این مقام دولت آمریکا اشاره ای هم به رسوایی امنیتی اخیر این کشور در خصوص نفوذ یک بالون چینی به قلمرو خود داشت و توصیه کرد که آمریکاباید از مسئله بالون با چین عبور کند.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور اقلیمی در ادامه به اظهارنظر در خارج از حیطه کنونی مسئولیت خود پرداخت و مدعی شد که پوتین اشتباه فاحشی مرتکب شد و عملیات نظامی در اوکراین را به درستی محاسبه نکرد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهور روسیه به مرحله ای برسد که راهی برای برقراری صلح بیابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1043235