neverland
12 فروردین 1402 - 09:08

ترافیک در محورهای استان سمنان روان اما پرحجم است

رئیس پلیس راه استان سمنان درباره محور ترانزیتی تهران به مشهد در محدوده این استان گفت: ترافیک در محورهای استان سمنان سبک، روان و پرحجم است.

سرهنگ موسی بزرگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  سمنان ، با اشاره به بازگشت مسافران نوروزی که از محورها و مسیرهای این استان گذر می‌کنند، اظهار داشت: محور ترانزیتی مشهد به تهران در محدوده استان سمنان هیچ گره ترافیکی وجود نداشته و علی رغم پرحجم بودن خودروها، اما ترافیک روان است و خودروها به راحتی تردد می‌کنند.

وی با اشاره به تمهیدات پلیس راه استان سمنان برای سفر این مسافران عبوری از محوررهای این استان، گفت: در طرح نوروزی امسال بیش از 150 تیم پلیس در محورهای این استان حضور داشتند.

رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال مانند سال‌های گذشته سایر دستگاه‌های خدماتی و امدادرسان نیز برای کمک به مسافران نوروزی و فراهم کردن سفری ایمن برای آنان حضور و مشارکت داشتند، عنوان کرد: علاوه بر پلیس تیم‌هایی اورژانس، هلال احمر، راهداری، امدادخودرو و آتش‌نشانی در بیش از 250 نقطه و محورهای این استان حضور داشتند.

بزرگی با اشاره به میزان حوادث جاده‌ای و تعداد مصدومین و فوتی‌ها در ایام نوروز امسال گفت: در تصادف‌های جاده‌ای امسال تعداد مصدومین و فوتی‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی با اشاره به علل بروز این حوادث خاطرنشان کرد: بی‌توجهی و خواب‌آلودگی رانندگان مهم‌ترین علل این حوادث بود.

رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به اینکه رانندگان باید با استراحت کامل اقدام به رانندگی کنند تا خدای نکرده دچار سانحه نشوند گفت: رانندگان باید بعد از هر 2 ساعت رانندگی حتما 15 دقیقه استراحت کنند.

بزرگی با بیان اینکه وجود استراحتگاه‌ها و مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی در کاهش حوادث جاده‌ای اثرگذار است افزود: مجتمع‌های بین راهی و رفاهی در 60 نقطه استان سمنان وجود دارد و رانندگان برای استراحت می‌توانند از این اماکن استفاده کنند.

وی در پایان بر لزوم رعایت قوانین تأکید کرد و گفت: برای جلوگیری از بروز حادثه باید رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

انتهای پیام/361

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1120473