neverland
11 فروردین 1402 - 19:18

پارک جنگلی سرخه حصار، آماده میزبانی از گردشگران در روز طبیعت

شهردار منطقه ۱۳ از آمادگی کامل منطقه برای ارائه خدمات به شهروندان در روز طبیعت در پارک جنگلی سرخه حصار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه ۱۳ با تاکید بر اینکه به منظور تأمین رفاه و امنیت شهروندان، هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور، نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی انجام شده است، گفت: مسئولیت کنترل تردد خودروها و یکطرفه نمودن مسیرها، کنترل امنیت و حفاظت از اموال، کنترل آتش سوزی‌های احتمالی و رفع حوادث احتمالی و درمان آسیب دیدگان به عهده شهرداری و راهنمایی و رانندگی، یگان حفاظت، سازمان آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر است.

وی گفت: ایستگاه قرائت قرآن، نقاشی و برگزاری مسابقات فرهنگی اجتماعی و.... و اهدای جوایز از جمله اقدامات معاونت اجتماعی وفرهنگی منطقه ۱۳ در روز طبیعت است.

محمد هادی علی احمدی افزود: در روز طبیعت ۱۰۰۰ کیلو گرم کیسه زباله جمع‌آوری و تفکیک زباله به همراه بروشورهای آموزشی نیز توسط پرسنل اداره بازیافت شهرداری منطقه ۱۳ توزیع خواهد شد که شهروندان می‌توانند با جمع آوری زباله در حفظ محیط زیست پارک ملی سرخه حصار مشارکت کنند.

همچنین شهردار منطقه ۱۳ گفت: به منظور ارائه خدمات به شهروندان، و جلوگیری از ازدحام و ترافیک در این منطقه، معاونت ترافیکی منطقه از یک ماه پیش اقدام به خط کشی، نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در پارک سرخه حصار کرده است و همچنین پرسنل راهور با حضور در مکان‌های خاص اقدام به روان سازی ترافیک خواهند کرد.

محمد هادی علی احمدی در ادامه از آماده باش ۱۴۰ نیروی اجرایی نواحی ۴ گانه منطقه در راستای کنترل سد معبر و نظافت بزرگراه‌های شهید دوران و یاسینی از رمپ شهید کلاهدوز تا پل شهید بابایی خبر داد و افزود: تانکرهای خدمات شهری و فضای سبز برای رفاه حال شهروندان از روز ۱۲ فروردین در داخل پارک استقرار می‌یابند.

شهردار منطقه ۱۳ در ادامه با اشاره به حضور بیش از یک و نیم میلیون گردشگر در پارک جنگلی سرخه حصار و اهمیت ایجاد محیطی پاکیزه برای میزبانی از آنها از تخلیه همه مخازن زباله پارک در روز ۱۲ فروردین توسط نواحی چهارگانه خبر داد و افزود: در روز طبیعت شش دستگاه جمع آوری پسماند خشک در داخل بوستان استقرار می‌یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1119822