neverland
13 دی 1401 - 00:00

آمریکا: بلینکن در گفتگو با کوهن بر راهکار دو دولتی تاکید کرد

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور در گفتگو با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بر پایبندی واشنگتن به راهکار دو دولتی و مخالفت با سیاست های مغایر آن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ایلی کوهن وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی از گفتگوی تلفنی خود با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا پیرامون توافقات سازش و آنچه تلاش های مشترک برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای نامید، خبر داد.

بر اساس این گزارش، ایلی کوهن در صفحه توئیتر خود نوشت: با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا پیرامون شماری از موضوعات از جمله اهمیت توافقات سازش و گسترش آن و نیز فعالیت مشترک برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای رایزنی کردم.

این مقام صهیونیست افزود: به وی گفتم که روابط راهبردی با ایالات متحده در صدر اولویت های ما قرار دارد و به تقویت روابط متمایز بین دو طرف ادامه خواهیم داد.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا هم اعلام کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور در گفتگو با ایلی کوهن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بر پایبندی واشنگتن به راهکار دو دولتی و مخالفت با سیاست هایی که به آن ضربه می زند، تاکید کرد.

این در حالی است که رادیو رژیم صهیونیستی طی گزارشی اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره عبور از خطوط قرمز واشنگتن پیرامون شماری از موضوعات و در راس آنها راهکار دو دولتی و الحاق اراضی در کرانه باختری هشدار داده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 951338