neverland
05 بهمن 1401 - 16:23

کاهش 6.5 دلاری قیمت طلا در معاملات امروز/ بازار در انتظار آمارهای اقتصادی آمریکا

قیمت طلا در معاملات امروز از بالاترین رقم 9 ماه گذشته که دیروز ثبت شد، 6 دلار و 50 سنت کاهش یافت و به 1930.86 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز از بالاترین رقم 9 ماه گذشته که دیروز ثبت شد، کاهش یافت زیرا ارزش دلار بالا رفت و سرمایه گذاران منتظر انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا هستند.

هر اونس طلا با 6 دلار و 50 سنت کاهش 1930.86 دلار فروخته شد. این فلز گران بها دیروز به بالاترین رقم از اواخر ماه آوریل رسید.

قرار است وزارت بازرگانی آمریکا روز پنج شنبه برآوردهای اولیه تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه چهارم را منتشر کند که می تواند لحن فدرال رزرو برای نشست سیاست گذاری 31 ژانویه و اول فوریه را تعیین کند.

ریکاردو اونجلیستا، تحلیلگر ارشد ترداکتیو گفت، قیمت طلا، پس از اینکه دیروز به اوج خود رسیده بود، کاهش یافت.

به گفته تحلیلگران، در مجموع احساس حاکم بر بازار مثبت است به طوریکه انتظار می رود فدرال رزرو در نشست هفته آینده موضع ملایم تری اتخاذ کند و نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش یابد. اگر این اتفاق بیفتد، این سناریو برای دلار آمریکا و اوراق قرضه منفی خواهد بود و شرایط برای طلا حمایتی می شود.

هرچه نرخ بهره کاهش یابد، هزینه های نگهداری طلا کمتر می شود و جذابیت این فلز گران بها برای سرمایه گذاری بیشتر می شود.

تاجران انتظار دارند، بانک مرکزی آمریکا سرعت افزایش نرخ بهره را آرام کند و پس از 4 بار افزایش 0.75 درصدی و یک 50 درصدی در ماه دسامبر، در این ماه نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش دهد.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 997763