neverland
24 آذر 1401 - 18:53

عضو فقهای شورای نگهبان: اغتشاشگران تابوشکنی کردند

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: امروز شاهدیم که اغتشاشگران از همه این شعارها عبور کردند و همان تابوشکنی که سال‌ها ایده‌اش را مطرح کردند و آرزویش را داشتند، امروز توسط عده‌ای اندک ولی سازمان‌یافته اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله سیداحمد حسینی‌ خراسانی بعدازظهر امروز در جمع بازرسان و ناظران انتخاباتی استان قزوین که در سالن اجتماعات دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین برگزار شد، با اشاره به اغتشاشات اخیر اظهار داشت: اغتشاش، آشوب و شرارت کار معترض نیست و واضح است که اعتراض با شرارت و معترض با اغتشاشگر شرور فرق می‌کند.

وی با بیان اینکه در جریان اغتشاشات اخیر بعضی افراد روی اهانت به قرآن، مسجد و هیئت تأکید می‌کنند، اضافه کرد: موضوع این است که توهین به قرآن، حسینیه و مسجد و چادر از سر زنان کشیدن برای اغتشاشگران مطرح نیست و حتی به آن افتخار هم می‌کنند. با این حال شاهد بودیم که اغتشاشگران حتی آمبولانس که در فرهنگ جهانی دارای مصونیت است را آتش می‌زنند.

آیت‌الله حسینی خراسانی با یادآوری اینکه در هیچ کجای دنیا هیچ‌کس به آمبولانس حمله نمی‌کند، ادامه داد:‌ چرا که اگر همین اغتشاشگران و اشرار آسیب ببینند، این آمبولانس است که باید آنها را به بیمارستان منتقل کند، اما در اغتشاشات اخیر مشاهده کردیم که آمبولانس و حتی بیمارستان‌ها را مورد تعرض قرار دادند.

وی تصریح کرد: شکی نیست که این اغتشاشات کار آمریکا، اسرائیل، انگلیس و عیادی آنها است؛ اما جالب این است که یک آقایی در میان این بحبوجه و گیرودار که امنیت ما به مخاطره افتاده، از شرایط سوء استفاده و اعلام کرده که شورای نگهبان باید در نظارت و رسیدگی‌هایش تجدید نظر کند.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از صحبت‌هایش با تأکید بر اینکه امروز بحث ما بحث شعارهای هنجارشکنانه علیه فلان مسئول نیست، گفت: امروز شاهدیم که اغتشاشگران از همه این شعارها عبور کردند و همان تابوشکنی که سال‌ها ایده‌اش را مطرح کردند و آرزویش را داشتند، امروز توسط عده‌ای اندک ولی سازمان‌یافته اتفاق می‌افتد.

حسینی خراسانی با اشاره به اینکه دشمن کارش دشمنی است و هر مقدار که پیش برود، خودش را پیروز می‌داند، افزود: البته دشمنان ما و عمال آنها مثل همیشه کور خوانده‌اند و این بار هم مثل همیشه ناکام خواهند شد. با این حال وظیفه ما این است که «پساآشوب‌ها» را ببینیم و اهداف مدنظر دشمنان از این آشوب‌ها و اغتشاشات را بشناسیم.

وی ادامه داد: بدون شک این آشوب‌ها به قصد زمینه‌سازی برای برخی اتفاقات در آینده انجام شود و به همین خاطر باید متوجه اثرات آینده این اغتشاشات باشیم و بدانیم که امروز جریان خندق و احزاب بار دیگر در تاریخ ما تکرار شده و وظیفه ما در شورای نگهبان این است که حواس ما به برنامه‌های دشمن در این حوزه باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 913085