SPF کرم کودک چند باشد؟

SPF کرم کودک چند باشد؟
برترین ها : نخستین توصیه متخصصان پوست برای داشتن پوستی سالم و شاداب، استفاده همیشگی از ضدآفتاب است.
 
SPF کرم کودک چند باشد؟ - تصویر 1
 
نخستین توصیه متخصصان پوست برای داشتن پوستی سالم و شاداب، استفاده همیشگی از ضدآفتاب است. در روزهای گرم که کودکان با لباس های بازتر بیرون می روند و به خصوص مدت طولانی در مقابل آفتاب بازی می کنند بهترین کار استفاده از کرم ضدآفتاب است تا مانع از سوختگی پوست آن ها شوید. اما آیا همه حقایق را درباره این کرم ها می دانید؟ با ما همراه شوید تا باورهای درست و نادرست کرم های ضدآفتاب را با هم مرور کنیم.
 
با SPF بالا کودکم در امان است؟
 
این باور درست نیست. در حقیقت SPF یا همان فاکتور محافظت کننده در برابر آفتاب یک نشانگر زمان است! به این معنی که نشان می دهد با استفاده از ضدآفتاب، مدت آفتاب سوختگی در مقایسه با پوست بدون محافظ چقدر بیشتر می شود. فرض کنید در یک روز آفتابی تابستان، پوست کودک شما بعد از ۵ دقیقه در مقابل آفتاب قرمز شده و می سوزد.
 
در چنین حالتی اگریک کرم ضدآفتاب با SPF ۱۰ روی پوست او بمالید، این زمان به ۵۰ دقیقه افزایش می یابد. بنابراین با ضدآفتاب هم بعد از گذشت ۵۰ دقیقه پوست کودک شما می سوزد.
 
بنابراین استفاده از کرم ضدآفتاب به معنای ماندن زیر آفتاب تند تابستان آن هم به مدت طولانی نیست. یادتان باشد کرمی که استفاده می کنید باید دست کم SPF ۳۰ داشته باشید و هر ۲ ساعت یک بار تجدید شود.
 
میزان محافظتی که از پوست کودکم می کنم، دقیقا معادل SPF نوشته شده روی کرم است؟
 
خب، باید بگوییم که این باور هم غلط است. ممکن است روی کرم نوشته شده باشد. SPF ۳۰ اما حقیقت آن است که این مقدار محافظت بستگی به میزانی از کرم دارد که روی پوست کودک تان می مالید.
 
اگر کرم را به اندازه لازم استفاده نکنید، این مقدار محافظت به دست نمی آید و ممکن است شما معادل یک کرم ضد آفتاب با SPF ۲۰ یا ۱۰ پوست فرزندتان را در مقابل آفتاب ایمن کرده باشید.
 
یک راه خوب برای پی بردن به این که ضد آفتاب را به میزان کافی روی پوست زده اید یا نه، آن است که وقتی مقدار دیگری ضدآفتاب روی پوست می مالید، آن را جذب نمی کند.
 
نکته : فقط بچه های کمتر از ۶ ماه نیاز به کرم ضدآفتاب مخصوص دارند، بچه های بزرگ تر از ضد آفتاب معمولی هم می توانند استفاده کنند
 
برای کودکان حتما باید کرم ضد آفتاب مخصوص کودک تهیه کرد
 
این باور هم درست نیست! فقط بچه های کمتر از ۶ ماه نیاز به کرم ضدآفتاب مخصوص دارند و بعد از ۶ ماهگی می توان کرم ضدآفتاب مخصوص بزرگسالان را برای کودکان هم به کار برد.
 
برای کودکان زیر ۶ ماه، کرم ضد آفتاب به این دلیل مخصوص است که کودکان زیر ۶ ماه نباید هیچ ماده شیمیایی را از طریق پوست جذب کنند و کرم ضدآفتاب مخصوص نوزادان در حقیقت حاوی اکسید روی یا تیتانیوم است که جذب بدن شیرخوار نمی شوند.
 
البته همیشه خوب است برای کودکان، از ضدآفتاب مخصوص کودک استفاده کنید به ویژه اگر ضدآفتاب تان معطر است. عطر موجود در کرم ها ممکن است برای کودکان حساسیت زا باشد.
 
ضدآفتاب تابستان سال گذشته هنوز تمام نشده. از همان استفاده کنم؟
 
این کار را نکنید! کرم ضد آفتاب هم مانند هر ماده آرایشی یا بهداشتی دیگر، تاریخ انقضا دارد. حتی اگر هم بعد از استفاده از کرم ضد آفتاب سال گذشته پوست کودک تان آسیبی نبیند، اما در مقابل آفتاب هم حفاظت نمی شود.
 
مواد فعال و موثر ضد آفتاب بعد از مدتی از بین می روند و تاثیر آن کم می شود. به علاوه، اغلب مواد آرایشی و بهداشتی حتی اگر هم تاریخ مصرفی معادل ۳ یا ۴ سال داشته باشند ولی بعد از باز شدن درب شان، تنها تا ۱۲ ماه قابل نگهداری و مصرف هستند.
 
بنابراین اگر ضد آفتاب کودک‌تان را سال گذشته خریداری کرده اید، ولی درش را باز نکرده اید و هنوز تاریخ انقضای آن فرا نرسیده است می توانید از آن استفاده کنید ولی اگر ضدآفتاب را سال گذشته باز کرده اید و به نصف رسیده است و مطمئن نیستید که در این یک سال در چه شرایطی آن را نگهداری کرده اید، بهتر است بی خیال آن شده و دورش بیندازید. ارزش سلامت پوست کودک تان از قیمت یک ضدآفتاب جدید بیشتر است!
 
وقتی به ساحل رسیدیم باید ضدآفتاب را به پوست کودکم بزنم؟
 
این باور هم اشتباه است! شما باید «قبل» از این که فرزندتان در مجاورت آفتاب قرار گیرد پوستش را با کرم ضدآفتاب بپوشانید. مواد موثر ضدآفتاب برای اثر کردن به اندکی زمان نیاز دارند پس بهتر است زودتر اقدام کنید.
پوست
کودک
کرم
ضدآفتاب
محافظت
صورت
Spf
تابستان
زیبایی
6 ماهگی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه